ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Superkombinaci ve Svatém Mořici vyhrála Pärsonová

Velikost textu:

Svatý Mořic (Švýcarsko) - Superkombinaci ve Svatém Mořici vyhrála Švédka Anja Pärsonová a v závodu Světového poháru triumfovala po více než roce. Osmadvacetiletá závodnice se na první místo dostala z deváté pozice po superobřím slalomu zásluhou prvenství ve druhé části závodu. Sedminásobná mistryně světa si připsala 41. vítězství v kariéře - první od sjezdu v Zauchensee v polovině loňského ledna. Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila šestnácté místo díky šestému nejrychlejšímu času ve slalomu.

Anja Pärsonová
Anja Pärsonová
Otevřít galerii
 • Anja Pärsonová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šárka Záhrobská zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1335/133429.jpg?1262522741

Druhé místo obsadila Rakušanka Michaela Kirchgasserová. Třetí skončila Američanka Lindsay Vonnová, která zvýšila své vedení ve Světovém poháru na 116 bodů. Její největší soupeřka Němka Maria Rieschová v první části závodu minula branku a nedojela.

Záhrobská byla po superobřím slalomu na 37. místě se ztrátou 2,67 sekundy na vedoucí Rakušanku Andreu Fischbacherovou. Ve slalomu si výrazně polepšila a připsala si patnáct bodů do celkového pořadí Světového poháru. V něm figuruje na dvanácté pozici.

Na start se postavila ve své poslední sezoně i Lucie Hrstková, která dojela v super-G na 51. místě, třetí od konce mezi klasifikovanými lyžařkami. Po slalomu se usadila na 41. pozici, jako poslední z lyžařek, které závod dokončily.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.