ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Krýzl dojel ve slalomu v Schladmingu dvaadvacátý

Velikost textu:

Schladming (Rakousko) - Lyžař Kryštof Krýzl skončil dvaadvacátý ve slalomu Světového poháru v rakouském Schladmingu a patnáct dnů před olympiádou ve Vancouveru dosáhl svého nejlepšího výsledku v sezoně. Bodovat mohl i Filip Trejbal, ale vypadl ve druhém kole. Mezi elitní třicítku nepostoupili po chybě Ondřej Bank ani Martin Vráblík. K radosti nadšeného davu 50 tisíc fanoušků podél sjezdovky Planai vyhrál stejně jako loni domácí Reinfried Herbst.

Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
Otevřít galerii
 • Kryštof Krýzl autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/683/68299.jpg?1234706017
 • Reinfried Herbst autor: Giovanni Auletta, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1239/123877.jpg?1258291171

Po prvním kole byl Herbst druhý, ale za doprovodu bengálských ohňů se po druhé jízdě radoval z osmé výhry v kariéře. Stříbro bral Švýcar Silvan Zurbriggen a po prvním kole vedoucí mistr světa Manfred Pranger se nakonec musel spokojit "jen" s třetí příčkou. Rakouský úspěch podtrhl čtvrtým místem Benjamin Raich, který si upevnil pozici v čele celkového pořadí Světového poháru.

Češi rozjeli slalom výborně. Krýzl si vzpomněl na loňské třinácté místo ve Schladmingu, které je dodnes jeho nejlepším výkonem v SP, a stejná příčka mu patřila po prvním kole. Trejbal jel tradičně velice rychle, i když rozháraně, a byl o místo horší a o 12 setin pomalejší.

Dva Češi bodovali ve slalomu SP dosud pouze jednou v únoru 2008 v Ga-Pa, ale dnes se tento úspěch zopakovat nepovedlo. Trejbal, který loni ve Schladmingu nejel, protože místo na trať zamířil na operaci slepého střeva, stejně jako o víkendu v Kitzbühelu nedokončil po agresivní jízdě druhé kolo.

Třiadvacetiletý Krýzl jel druhou jízdu na zledovatělé trati, kterou si vyzkoušela i elitní slalomářka Marlies Schildová, o něco hůře než první kolo a v pořadí klesl. Přesto je dvaadvacáté místo jeho nejlepším výkonem po loňském zranění páteře.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.