ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Sdruženáři odjíždí na předolympijské soustředění do Lillehammeru

Velikost textu:
aktualizováno 25. 1. 2010 23:04

Praha - Čeští sdruženáři odletí ve středu na týden do Norska, kde budou ladit formu na olympijské hry ve Vancouveru na bývalém olympijském můstku a tratích v Lillehammeru. V čele s šestým mužem Světového poháru Pavlem Churavým poveze trenér Luděk Šablatura na kemp Miroslava Dvořáka, Tomáše Slavíka a Aleše Vodseďálka. V Norsku budou sdruženáři do 2. února. Po dnu volna odletí 4. února českým olympijským speciálem do Kanady.

Pavel Churavý
Pavel Churavý
Otevřít galerii
 • Pavel Churavý zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1380/137994.jpg?1264256528
 • Český sdruženář Tomáš Slavík autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Každého tam chceme vyladit, abychom měli na olympiádě radost. Chceme se dát trochu do klidu, potrénovat hlavně skokanskou část, ale i běžeckou," řekl Šablatura na tiskové konferenci v Praze. "Jsme rádi, že se tam uklidíme a nikdo nás nebude rušit," dodal kouč.

Hlavní pozornost je upřena na českou jedničku Churavého, který skončil v sobotu druhý na SP v Schonachu. "Určitě mám životní formu. Nikdy jsem na tom líp nebyl a doufám, že to udržím co nejdéle," řekl liberecký rodák. "Dneska bych potřeboval čaj a spánek, ale jinak potřebuji doladit malinko běh, ale i skákat," uvedl Churavý.

přehrát video
Reakce Pavla Churavého

Sdruženáři v pondělí "nafasovali" olympijské oblečení a vyfotili se na pozadí s Pražským hradem. Ve středu odletí do Norska využít kvalitní skokanské můstky. "Je vždy bezvadně upravený, nejsou tam problémy s větrem a kluci je mají rádi," vysvětlil Šablatura. "Je to tam ideální, během hodiny zvládneme třeba deset skoků. Stačí dva až tři dny a vyzkoušíme veškerý materiál," doplnil Churavý.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.