ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Bauerův triumf: SP v Otepää vyhrál potřetí za sebou

Velikost textu:

Otepää (Estonsko) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer vyhrál v Otepää v generálce na olympijské hry závod Světového poháru na své oblíbené trati 15 kilometrů klasicky. V estonském středisku triumfoval už potřetí za sebou, na startu však chyběli prakticky všichni běžci z popředí průběžného pořadí seriálu. Další stupně vítězů obsadili domácí závodníci. Druhý skončil dlouholetý Bauerův soupeř na této trati Andrus Veerpalu, který na loňském mistrovství světa v Liberci jako jediný českou jedničku porazil, třetí pozici obsadil jeho kamarád a tréninkový kolega Jaak Mae.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Otevřít galerii
 • Lukáš Bauer autor: AP Photo/Armando Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1350/134910.jpg?1263054939
 • Andrus Veerpalu autor: Luboš Pavlíček, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/693/69295.jpg?1235138057

Bauer si upevnil druhé místo v celkovém hodnocení SP. "Byl to rychlý a těžký závod, takže jsem rád jako nikdo jiný," řekl po závodu Bauer.

Bauer týden po svém druhém triumfu v Tour de Ski začal závod svižně, na druhém mezičasu na 2,3 kilometru byl v sevření tří Rusů druhý se ztrátou necelých tří sekund na vedoucího Alexandra Kuzněcova. Po pěti kilometrech už vedl a bylo jasné, kdo je na trati pánem.Na Rusa najel na dvou a půl kilometrech přes devět sekund a svůj náskok v dalším průběhu bez problémů navyšoval. Tempu nestačil ani jeho největší sok na klasické patnáctce osmatřicetiletý Veerpalu, přestože zrychlil a předstihl na desátém kilometru i Kuzněcova. 

Vítězným závodem se Bauer naladil na hry ve Vancouveru, nyní po návratu z Estonska česká olympijská naděje stráví doma na Božím Daru jen tři dny a ve středu odletí do Kanady na závěrečný tréninkový kemp v Silver Star. V Canmore na Světovém poháru by se už objevit neměl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.