ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

O Vancouver se utká Dostál s Holubcem

Velikost textu:

Ruhpolding (Německo)/Praha - Ještě dva otazníky zbývají vyřešit v nominaci českých biatlonistů pro olympijské hry ve Vancouveru. O letenku do Kanady se mezi muži utkají zkušený Roman Dostál s Tomášem Holubcem a poslední volné místo zbývá i mezi ženami. Jistotu olympijského startu má momentálně osm závodníků. Na hry byli po čtvrteční večerní poradě mezi šéftrenérem Ondřejem Rybářem a zbytkem týmu nominováni Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Zdeněk Vítek a mezi ženami kvarteto Magda Rezlerová, Gabriela Soukalová, Zdenka Vejnarová a Veronika Vítková.

Biatlonisté na střelnici
Biatlonisté na střelnici
Otevřít galerii
 • Biatlonisté na střelnici autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/81/8077.jpg?1202832104
 • Biatlonová střelnice zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/14/1308.jpg?1199804381

O zbývajících dvou volných místech by se mělo rozhodnout po skončení štafetových závodů v právě probíhajícím díle Světového poháru v německém Ruhpoldingu. Souboj o Vancouver svedou dva nejzkušenější čeští biatlonisté Roman Dostál a Tomáš Holubec.

Ten se v novém roce potýká s úpadkem prosincové formy. "Trápím se. Závod rozjedu dobře, pak se najednou zastavím. Ke všemu i chybuji při střelbě. Zcela otevřeně říkám, že s takovou výkonností bych se na olympiádu i styděl jet," připustil třiatřicetiletý rodák z Horní Branné.Dostál o olympiádu ve své bohaté kariéře už třikrát těsně přišel, vždy byl prvním náhradníkem. "Mám už takový olympijský pech. V přípravě jsem teď udělal maximum, ale bohužel jsem se neubránil nemocem. Teď mi nezbývá, než to nechat osudu," prohlásil devětatřicetiletý veterán. O pátém místě pro Vancouver bude v příštích dnech jasno i mezi ženami.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.