ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Biatlonistka Vejnarová skončila v Ruhpoldingu dvacátá

Velikost textu:

Ruhpolding (Německo) - Biatlonistka Zdeňka Vejnarová dosáhla nejlepšího výsledku českých žen v sezoně. Ve sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu skončila dvacátá. Zvítězila suverénní Švédka Anna Carin Olofssonová-Zideková, která měla díky bezchybné střelbě v cíli náskok 29,8 sekundy před druhou Olgou Medvědcevovou z Ruska. Třetí místo obsadila Němka Magdalena Neunerová. V pátek čeká biatlonistky v Ruhpoldingu štafeta, o den dříve absolvují sprint muži.

Zdeňka Vejnarová
Zdeňka Vejnarová
Otevřít galerii
 • Zdeňka Vejnarová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Anna Carin Olofssonová-Zideková autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1296/129580.jpg?1260536705

Dosavadním maximem českých reprezentantek bylo 22. místo Veroniky Vítkové z předvánočního sprintu v Pokljuce. Vejnarová její výsledek vylepšila zásluhou čisté střelby, v běhu ztratila na vítězku minutu a 44 sekund. Zbylé české čtveřici se nedařilo především na střelnici a skončila v poli poražených. Magda Rezlerová po třech chybách obsadila 55. příčku, juniorka Gabriela Soukalová byla se stejným počtem chyb čtyřiašedesátá, Veronika Zvařičová se dvěma chybami dvaasedmdesátá a Vítková se čtyřmi trestnými okruhy skončila devadesátá.

Šestatřicetiletá Olofssonová díky druhému prvenství v sezoně snížila náskok krajanky Heleny Jonssonové v čele seriálu. Jonssonová doběhla patnáctá, což je její nejhorší umístění v sezoně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.