ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Skikrosař Kraus skončil v Les Contamines třetí

Velikost textu:
aktualizováno 10. 1. 2010 14:27

Les Contamines (Francie) - Skikrosař Tomáš Kraus obsadil v závodu Světového poháru ve francouzském Les Contamines třetí místo a poprvé v sezoně dosáhl na medailovou pozici. V průběžném pořadí se posunul na šesté místo. Zvítězil Francouz Xavier Kuhn před Kanaďanem Stanleym Hayerem. V čele poháru však zůstává Švýcar Schmidt. Soutěž žen vyhrála Kanaďanka Ashleigh McIvorová.

Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
Otevřít galerii
 • Tomáš Kraus autor: Radek Smekal https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/53/5265.jpg?1200862030
 • Tomáš Kraus v čele závodu autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/620/61962.jpg?1231947812

Kraus zahájil olympijskou sezonu pátým místem v italském Innichenu, ve druhém závodu SP vypadl ve čtvrtfinále a v rakouském St. Johannu pak dokonce poprvé v kariéře neuspěl v kvalifikaci. Do finále se čtyřnásobný celkový vítěz SP a dvojnásobný mistr světa probojoval až dnes a bronz z francouzské trati ho v průběžném pořadí pohárového seriálu vynesl na šestou pozici.

Tuto trať přitom neměl český závodník v minulosti moc v oblibě i proto, že se na ní dá předjíždět a musí se jezdit hodně takticky. "Což je složité, ale dneska jsem to zvládl," uvedl Kraus. Jeho silnou zbraní jsou totiž starty. V dnešním závodu ale neměl moc dobrou pozici, neboť v kvalifikaci obsadil čtrnácté místo. "Nemohl jsem počítat s prvním místem po startu a už v druhé jízdě jsem musel předjíždět, abych postoupil," poznamenal Kraus.

Vyřazovací jízdy se v Les Contamines měly uskutečnit už v sobotu, kvůli mlze však musely být odloženy na dnešek. Probojoval se do nich i Zdeněk Šafář, který obsadil 25. místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.