Vonnová vyhrála i čtvrtý sjezd Světového poháru

Haus im Ennstal (Rakousko) - Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála i čtvrtý sjezd v této sezoně Světového poháru. V rakouském Hausu im Ennstal zvítězila už v pátečním závodu. Dnes zvládla trať v čase 1:09,12 a o čtrnáct setin sekundy porazila Švýcarku Nadju Kamerovou. Ingrid Jacquemodová z Francie byla na třetím místě o další dvě setiny pomalejší. Česká lyžařka Klára Křížová obsadila v Hausu im Ennstal 53. místo.

Pětadvacetiletá Američanka si díky triumfu upevnila vedení v průběžném pořadí SP. Do čela celkové klasifikace se vrátila po pátečním sjezdu, kdy z prvního místa sesadila Němku Mariu Rieschovou. Vonnová už v této sezoně dvakrát triumfovala v Lake Louise. Nejrychlejší dnes zajela také ve Val d'Isere ve sjezdu do kombinace, kterou díky tomu vyhrála.