ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

České běžkyně doběhly v sedmé etapě Tour v první patnáctce

Velikost textu:

Val di Fiemme (Itálie) - Nejlepší závod sezony mají za sebou české běžkyně na lyžích, které se v sedmé etapě Tour de Ski vešly všechny tři do elitní patnáctky. Etapu vyhrála Slovinka Petra Majdičová. Nejlepší z Češek byla dnes v závodu na 10 km klasickou technikou s hromadným startem ve Val di Fiemme osmá Eva Nývltová, která na vítězku ztratila 4,5 sekundy a doběhla si tak pro nejlepší výsledek v kariéře. Kamila Rajdlová skončila jedenáctá, dvanáctá byla Iva Janečková. Ta tím dosáhla zatím svého největšího úspěchu ve Světovém poháru.

Eva Nývltová
Eva Nývltová

Majdičová o desetinu sekundy porazila Jelenu Kolominovou z Kazachstánu. Třetí dojela do cíle se sekundovým odstupem domácí Marianna Longová. Majdičová se tak před poslední etapou, stoupáním do sjezdovky na Alpe Cermis, dostala také do vedení v celé Tour o 31,4 sekundy před Polku Justynu Kowalczykovou.

"Ani nevím, co říct," uvedla Nývltová v cíli v rozhovoru pro deník Sport a Radiožurnál. Ráno se podle svých slov necítila dobře a dokonce zvažovala, jestli vůbec nastoupí. Nakonec jela a vůbec poprvé na mikrokontaktu - lyžích se speciální skluznicí, která se nemaže. "Bála jsem se. Do poslední chvíle jsem si myslela, že pojedu na vosku. Pak pan Pešina (servisman) řekl, že pojedu na 'mikru' a musím říct, že to bylo úplně fantastické," radovala se běžkyně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.