ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Lyžařka Vonnová si připsala ve sjezdu další vítězství

Velikost textu:

Haus im Ennstal (Rakousko) - Americká lyžařka Lindsey Vonnová dál dominuje sjezdům Světového poháru. Mistryně světa dnes zvítězila v rakouském Hausu im Ennstal a završila tak hattrick. Sjezdařská královna v této sezoně dvakrát triumfovala v Lake Louise. Nejrychlejší čas zajela také ve Val d'Isere ve sjezdu do kombinace, kterou díky tomu vyhrála. Zároveň se díky dnešnímu vítězství vrátila do vedení v seriálu SP.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová
Otevřít galerii
 • Lindsey Vonnová autor: Luca Bruno, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/671/67055.jpg?1234186898
 • Anja Pärsonová autor: ALESSANDRO TROVATI, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vonnová, která stále jezdí s dlahou na levé ruce, poraněné při slalomu v Lienzu, proletěla rakouskou trať v čase 1:38,84 a zvítězila o 35 setin sekundy před Švédkou Anjou Pärsonovou. Třetí skončila o další čtyři setiny zpět Němka Maria Rieschová, kterou Vonnová přeskočila v průběžném pořadí Světového poháru.

"Snažila jsem se jet agresivně, útočně, protože se ve sjezdu cítím hodně silná. Je to nádherný pocit, když jde vše tak snadno," řekla Vonnová v cíli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.