ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Snowboardistka Pančochová vyhrála závod Světového poháru

Velikost textu:

Kreischberg (Rakousko) - Devatenáctiletá česká snowboardistka Šárka Pančochová vyhrála poprvé v kariéře závod Světového poháru. V rakouském Kreischbergu dnes zvítězila na U-rampě a zajistila si účast na olympiádě ve Vancouveru. Pančochová dostala ve finále od rozhodčích 42,1 bodu a porazila dvojici Číňanek. Sun Č'-feng na druhém místě získala o 1,5 bodu méně, třetí místo obsadila Čchen Sü.

Česká snowboardistka Šárka Pančochová
Česká snowboardistka Šárka Pančochová
Otevřít galerii
 • Česká snowboardistka Šárka Pančochová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1346/134537.jpg?1262895817
 • Česká snowboardistka Šárka Pančochová vyhrála závod SP. autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Talentovaná česká snowboardistka si premiérové vítězství připsala při teprve osmém startu v SP. Jejím dosavadním maximem byla 21. příčka z U-rampy v listopadovém závodu ve švýcarském Saas Fee. Ve Světovém poháru snowboardistů před ní dokázal triumfovat z českých závodníků pouze Michal Novotný ve snowboardcrossu.

Rodačka z Uherského Brodu má na kontě také deváté místo z mistrovství světa a titul z juniorského světového šampionátu v disciplíně Big Air.

Závod mužů vyhrál Japonec Daisuke Murakami. Nejlepší Čech Martin Černík skončil na 26. příčce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.