ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Karlovarskou exhibici vyhráli Razým s Novákem

Velikost textu:

Karlovy Vary - Aleš Razým a Petr Novák vyhráli exhibiční závod v běhu na lyžích na třídě T. G. Masaryka v Karlových Varech. Čeští lyžaři porazili ve finálové jízdě bratry Erika a Larse Hänelovi z Německa a ve třetím ročníku závodu na sprinterské trati se postarali o první české vítězství. Třetí místo obsadili Rusové Jevgenij Grišin a Andrej Ťutěrev. Hodinový záznam odvysílá program ČT4 v neděli 27. prosince v půl desáté večer.

Lyžaři Milan Šperl (vlevo) a Lukáš Bauer při exhibičním závodu v běhu na lyžích Carlsbad Ski Sprint
Lyžaři Milan Šperl (vlevo) a Lukáš Bauer při exhibičním závodu v běhu na lyžích Carlsbad Ski Sprint
Otevřít galerii
 • Lyžaři Milan Šperl (vlevo) a Lukáš Bauer při exhibičním závodu v běhu na lyžích Carlsbad Ski Sprint autor: Jan Sokol, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1325/132468.jpg?1261858392
 • Lukáš Bauer na exhibičním závodu v Karlových Varech autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1325/132466.jpg?1261855563

Na start závodu se postavil i Lukáš Bauer, který se minulý měsíc potýkal se zdravotními problémy, ale už se uzdravil a finišuje s přípravou na první vrchol sezony, kterým bude Tour de Ski startující na Nový rok. S kolegou Milanem Šperlem se jim však v rozjížďce štafety dvojic na 600 metrů dlouhé trati nedařilo a obsadili konečnou čtvrtou pozici.

Na přípravu tratě závodních parametrů tak, aby měla 30 centimetrů vysokou vrstvu sněhu a osmimetrovou šířku, bylo potřeba přivézt 1800 kubíků sněhu. Ten se už více než týden dopředu vyráběl v lyžařském areálu v Abertamech na Karlovarsku. Celý závod sledovaly na hlavní karlovarské třídě tisíce lidí.

přehrát video
Reakce Lukáše Bauera

Sprinterská exhibice v běhu na lyžích v Karlových Varech:

1. Razým, Novák (ČR), 2. E. Hänel, L. Hänel (Něm.), 3. Grišin, Ťutěrev (ČR), 4. Bauer, Šperl (ČR), 5. Wünsch, Seifert (Něm.), 6. Malák, Škvaridlo (SR).

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.