ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Pljuščenko zlepšil dva světové rekordy a je ruským šampionem

Velikost textu:

Petrohrad (Rusko) - Krasobruslař Jevgenij Pljuščenko navzdory dlouhé závodní pauze deklasoval soupeře na ruském šampionátu a získal i díky dvěma světovým rekordům osmý domácí titul. Olympijský vítěz z Turína exceloval už v krátkém programu, který na Štědrý den vyhrál v novém historickém maximu 100,09 bodu. Překonal tak téměř o deset bodů vlastní rekord z olympiády v roce 2006. Soutěž dnes Pljuščenko vyhrál součtem 271,59 bodu, jímž zlepšil o více než sedm bodů světový rekord Japonce Daisukeho Takahašiho z loňského mistrovství čtyř kontinentů.

Jevgenij Pljuščenko
Jevgenij Pljuščenko
Otevřít galerii
 • Jevgenij Pljuščenko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jevgenij Pljuščenko zdroj: goProduction https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1318/131725.jpg?1261424901

Sedmadvacetiletý svěřenec trenéra Alexeje Mišina se po triumfu v Turíně věnoval pouze exhibicím a letos se vrátil k závodům po třech a půl letech. Už suverénním vítězstvím na říjnové Grand Prix v Moskvě ukázal, že na únorových hrách ve Vancouveru bude znovu patřit k favoritům. Ruský šampionát na domácím ledě v Petrohradu proměnil ve své galapředstavení. Druhého Sergeje Voronova, který obhajoval zlato z předchozích dvou let, porazil o více než 30 bodů. Třetí skončil Arťom Borodulin.

Ženský titul získala poprvé v kariéře Xenia Makarovová, sedmnáctiletá rodačka z Petrohradu, která s rodiči emigrovala v osmi letech do USA, kde žije. Po krátkém programu vedla teprve třináctiletá Sofia Birjukovová, která se nakonec propadla na šesté místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.