ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

V úvodu Turné čtyř můstků si nezaskáče Koudelka

Velikost textu:

Praha - Bez Romana Koudelky začnou čeští skokané na lyžích Turné čtyř můstků. Na první závody do německého Oberstdorfu v neděli odjedou Jakub Janda, Martin Cikl, Lukáš Hlava a Jan Matura. Nominaci sdělil reprezentační trenér David Jiroutek. Je pravděpodobné, že Koudelka nahradí toho z českých skokanů, kterému se bude nejméně dařit, v druhé polovině turné. Do té doby využije k tréninku upravený malý můstek v Harrachově.

Český skokan Roman Koudelka
Český skokan Roman Koudelka
Otevřít galerii
 • Český skokan Roman Koudelka autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/708/70733.jpg?1235755434
 • Jakub Janda autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/53/5264.jpg?1200861799

"Nájezdové postavení má v pořádku, ale dělají mu problémy technické věci na odrazu, proto to ještě není k závodění," vysvětlil Jiroutek.

Koudelka byl v uplynulých sezonách českou jedničkou, ale v té aktuální se mu nedaří. Dosud bodoval jen na úvod ve finském Kuusamu, ale jinak strádal. Naposledy před svátky ve švýcarském Engelbergu dokonce v posledním závodu SP jen plnil roli předskokana.

Trenér Jiroutek by chtěl, aby bodovala celá čtveřice

Ke zlepšení mohou Koudelkovi, ale i ostatním členům týmu pomoci testy na senzometrické desce, která ukazuje všechny důležité parametry odrazu - sílu, směr a výšku. "Koudelka byl testován již tři roky zpátky, takže to budeme porovnávat," doplnil Jiroutek.

Česká výprava se vydá do Oberstdorfu v neděli a v pondělí už je na programu kvalifikace pro úterní úvodní závod. "Kluci zatím skákali na úroveň bodů nebo těsně nad. Takže si myslím, že by se mohlo bodovat v každém závodu. A už bychom mohli mít taky jednou štěstí a bodovat v jednom závodu s celou čtveřicí," přál si Jiroutek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.