ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Excelentní Pljuščenko trhnul světový rekord

Velikost textu:
aktualizováno 25. 12. 2009 12:30

Petrohrad - Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko exceloval na národním šampionátu v krátkém programu, který na Štědrý den vyhrál ve světovém rekordu. Od rozhodčích dostal za své vystoupení 100,09 bodu a překonal téměř o deset bodů vlastní dosavadní maximum, které vytvořil při svém triumfu na olympijských hrách v Turíně.

Jevgenij Pljuščenko
Jevgenij Pljuščenko
Otevřít galerii
 • Jevgenij Pljuščenko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/174/17314.jpg?1208164801
 • Jevgenij Pljuščenko zdroj: goProduction https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Po zlatém úspěchu na italském ledě si dal od závodů tři a půl roku pauzu, ale už suverénním vítězstvím na říjnové Grand Prix v Moskvě ukázal, že na únorových hrách ve Vancouveru se znovu zařadí mezi favority. Ve čtvrtek navíc z domácího Petrohradu poslal soupeřům jasný vzkaz o své mimořádné formě. Sedmadvacetiletý svěřenec trenéra Alexeje Mišina vyhrál krátký program o téměř pět bodů před Sergejem Voronovem, který svými 95,64 také překonal hodnotu Pljuščenkova turínského rekordu.

Jevgenij Pljuščenko:

"Nebylo to ideální. Odvedl jsem svou práci, ale k vystoupení potřebnému na olympiádě to mělo daleko. Byla to spíš užitečná lekce, alespoň vím, na čem mám pracovat."

V přípravě na velký olympijský comeback se přitom Pljuščenkovi nevyhnuly komplikace. Začátkem prosince musel na pár dní přestat s tréninkem kvůli bolestem v levém koleně, které byly důsledkem intenzivního tréninku s kombinacemi čtverných skoků. Velmi vyrovnaný je na ruském šampionátu boj o ženský titul. Krátký program vyhrála teprve třináctiletá Sofia Birjukovová o pouhých 22 setin bodu před Xenií Makarovovou.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.