ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Ženské skoky ve Vancouveru definitivně nebudou

Velikost textu:

Ottawa - Ženské skoky na lyžích na olympiádě ve Vancouveru nebudou. Skokanky neuspěly s odvoláním proti údajné diskriminaci u nejvyššího kanadského soudu, který se odmítl případem zabývat. Soud, který byl pro skokanky poslední nadějí na zařazení sportu do programu únorových her, rozhodnutí neuvedl.

Skokanka na lyžích
Skokanka na lyžích
Otevřít galerii
 • Skokanka na lyžích autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/691/69019.jpg?1235029742
 • Skokanky na lyžích zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/687/68681.jpg?1234879689

Skokanky se domáhají zařazení svého sportu do programu her již delší dobu. Jejich žádost nejprve zamítl Mezinárodní olympijský výbor (MOV), protože ženské skoky nesplňují potřebná pravidla. Podle regulí se musejí v nové disciplíně uskutečnit alespoň dva světové šampionáty. Ženské skoky na lyžích však měly premiéru na MS teprve letos v Liberci.Skupina závodnic se poté odvolala k civilnímu kanadskému soudu. MOV podle nich svým rozhodnutím porušil kanadskou chartu práv a svobod. Tříčlenná komise však v listopadu rozhodla, že o programu her rozhoduje MOV a ten se chartou řídit nemusí. 

Skokanky proto zamířily k poslední instanci - nejvyššímu kanadskému soudu, ani tam však neuspěly.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.