ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Jednokolový závod SP skokanů v Engelbergu vyhrál Ammann

Velikost textu:

Engelberg (Švýcarsko) - Švýcar Simon Ammann vyhrál zkrácený závod Světového poháru skokanů na lyžích v Engelbergu a zopakoval před vlastními fanoušky své páteční vítězství. Do výsledků se započítávalo pouze první kolo, druhé se nedoskákalo kvůli větru. Na body z Čechů dosáhl jen 20. Jakub Janda.

Švýcarský skokan Simon Ammann
Švýcarský skokan Simon Ammann
Otevřít galerii
 • Švýcarský skokan Simon Ammann autor: Jon-Michael Josefsen, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1285/128437.jpg?1260113865
 • Český skokan na lyžích zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dvojnásobný olympijský vítěz ze Salt Lake City 2002 a mistr světa ze Sappora 2007 Ammann dolétl v prvním kole na 141 metrů a vyhrál o 4,4 bodu před Björnem Einarem Romörenem z Norska. Třetí skončil Japonec Daiki Ito. Ammann, jenž ve třech dnech v Engelbergu získal dvě první a jedno druhé místo, se dostal do čela průběžného hodnocení SP. Předstihl sobotního vítěze Gregora Schlierenzauera z Rakouska, který dnes obsadil šestou pozici.

Janda postoupil za skok 115,5 m do druhého kola a byl jedním z 22 závodníků, kteří ještě absolvovali druhé pokusy. Bývalý vítěz SP a Turné čtyř můstků měl šanci posunout se o několik příček vpřed, nicméně posledních osm skokanů už jury z můstku nepustila a závod ukončila.

Těsně za postupovými příčkami skončili v prvním kole další dva reprezentanti Martin Cikl a Jan Matura, kteří obsadili 31. a 32. místo. Trápící se česká jednička z minulých sezon Roman Koudelka neprošel kvalifikací.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.