úterý 18. září 2018 Kryštof

Stíhačku biatlonistů v Pokljuce vyhrál Usťugov, Šlesingr propadl

Pokljuka (Slovinsko) - Stíhací závod Světového poháru biatlonistů ve slovinské Pokljuce vyhrál Jevgenij Usťugov z Ruska. Z českých reprezentantů bodoval pouze Jaroslav Soukup na 33. příčce. Ondřej Moravec skončil 45., Michal Šlesingr dojel až na předposledním místě.

Český biatlonista Michal Šlesingr

Soukup dnes na 12,5 km dlouhé trati třikrát chyboval při střelbě a do cíle doběhl se ztrátou dvou a půl minuty na vítězného Usťugova, který v závodě SP triumfoval poprvé v kariéře. Další český reprezentant na startu Ondřej Moravec skončil na 45. místě.

Ještě hůř dopadl Michal Šlesingr, který ve čtvrtečním závodě na 20 km obsadil v Pokljuce čtvrté místo. Dnes při střelbě desetkrát chyboval a do cíle doběhl na předposledním 57. místě se sedmiminutovou ztrátou.

Po dnešním závodě se změnilo pořadí v čele průběžného pořadí SP. Díky šestému místu se na první pozici posunul Američan Tim Burke. Další díl SP se pojede v lednu v Oberhofu. V Německu už by měli opět startovat Norové Ole Einar Björndalen a Emil Hegle Svendsen, kteří před závody v Pokljuce dali přednost přípravě na olympiádu ve Vancouveru.