ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Slepcovová vyhrála v Pokljuce i stíhačku, bodovaly dvě Češky

Velikost textu:

Pokljuka (Slovinsko) - Ruská biatlonistka Světlana Slepcovová využila na Světovém poháru v Pokljuce náskok ze sobotního sprintu a vyhrála i dnešní stíhací závod na 10 km. Na body dosáhly také třicátá Zdenka Vejnarová a Veronika Vítková na 39. místě. Další česká závodnice Magda Rezlerová obsadila 51. pozici a nebodovala.

Světlana Slepcovová (uprostřed) se raduje z vítězství
Světlana Slepcovová (uprostřed) se raduje z vítězství
Otevřít galerii
 • Světlana Slepcovová (uprostřed) se raduje z vítězství autor: Darko Bandic, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Biatlonistka na střelnici autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Biatlonistka Zdenka Vejnarová zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Třiadvacetiletá Slepcovová startovala do stíhačky s komfortním náskokem 43 sekund a i přes dvě chyby na střelnici si bez problémů dojela pro šestý triumf v kariéře. Šestinásobnou mistryni světa Magdalenu Neunerovou z Německa za sebou nechala o 36 sekund. Třetí byla další Ruska Anna Bogalijová-Titovecová, jež si s Neunerovou vyměnila místa oproti sprintu.

Třicátou pozici ze soboty si udržela Vejnarová, jež stejně jako Vítková chybovala jednou ve stoje a vleže. Česká biatlonová jednička z minulé sezony Vítková, jež se sobotním 22. místem ve svém prvním individuálním startu postarala o nejlepší český výsledek v olympijské zimě, dnes v běhu nestačila. Magda Rezlerová absolvovala pět trestných okruhů a obsadila 51. pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.