ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Kowalczyková oplatila v Rogle Björgenové porážku ze sprintu

Velikost textu:

Rogla (Slovinsko) - Vítězka minulého ročníku Světového poháru Justyna Kowalczyková z Polska vyhrála běh na 15 km klasicky s hromadným startem ve slovinské Rogle. Kamila Rajdlová skončila 35. Šestadvacetiletá Kowalczyková za sebou udržela skupinku skandinávských běžkyň a pro deváté vítězství v kariéře si dojela s náskokem necelých pěti sekund.

Polská lyžařka Justyna Kowalczyková
Polská lyžařka Justyna Kowalczyková
Otevřít galerii
 • Polská lyžařka Justyna Kowalczyková autor: Radek Petrášek , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/697/69613.jpg?1235222412
 • Polská lyžařka Justyna Kowalczyková autor: Luboš Pavlíček , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Marit Björgenová zdroj: EPA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O druhém místě musel rozhodnout fotofiniš. Za Kowalczykovou skončila vedoucí žena seriálu Marit Björgenová z Norska, která porazila Švédku Annu Haagovou o pouhou desetinu sekundy.

Česká lyžařka Kamila Rajdlová doběhla v šestnáctistupňovém mrazu na 35. místě zhruba 17 sekund za poslední bodovanou pozicí. Eva Skalníková obsadila 58. příčku.

Kowalczyková s Björgenovou si vyměnily pořadí ze sobotního sprintu a dominují průběžnému pořadí seriálu. Norská běžkyně si upevnila první místo, na němž má náskok 50 bodů. Obhájkyně velkého Křišťálového glóbu Kowalczyková se za ni posunula ze čtvrté pozice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.