ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Švýcarská lyžařka Aufdenblattenová vyhrála poprvé závod SP

Velikost textu:

Val d'Isere (Francie) - Švýcarská lyžařka Fränzi Aufdenblattenová vyhrála superobří slalom ve Val d'Isere a v 168. závodu Světového poháru se dočkala první výhry. Závod ve dvacetistupňovém mrazu se vydařil i dalším Švýcarkám, mezi nejlepšími sedmi jich bylo celkem pět. Osmadvacetiletá Aufdenblattenová, která dosud byla v SP nejlépe dvakrát třetí, porazila o 23 setin krajanku Nadiu Stygerovou. Švýcarský blok rozbila úřadující vítězka seriálu Lindsey Vonnová z USA, která se zároveň dostala do čela průběžného pořadí.

Americká sjezdařka Lindsey Vonnová
Americká sjezdařka Lindsey Vonnová
Otevřít galerii
 • Americká sjezdařka Lindsey Vonnová zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/661/66031.jpg?1233669107
 • Lyžařský slalom autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vonnová, jež na Stygerovou ztratila tři setiny, vstupovala do závodu se stejným bodovým ziskem jako Maria Rieschová. Německá slalomářka dnes obsadila 20. místo a v boji o celkový triumf ztratila.

Švýcarskou dominanci ve Val d'Isere podtrhly čtvrtým místem Fabienne Suterová a dělenou šestou pozicí ve stejném čase Martina Schildová a Dominique Gisinová. Mezi ně se vešla Italka Nadia Fanchiniová.

Závod na sjezdovce Oreiller-Killy, kde se kvůli špatnému počasí nemohl jet sobotní sjezd, poznamenal těžký pád domácí Marie Marchandové-Arvierové. Francouzská vicemistryně světa ztratila rovnováhu a upadla několik bran před koncem. Čtyřiadvacetiletou lyžařku dlouho ošetřovali na trati, podle předběžné diagnózy utrpěla těžký otřes mozku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.