ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Superkombinaci ve Val d'Isere vyhrál Raich

Velikost textu:

Val d'Isere (Francie) - Superkombinaci Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere vyhrál Rakušan Benjamin Raich, jemuž patřilo po super-G čtvrté místo. Švýcarský lídr SP Carlo Janka slalom nedokončil, přesto stále vede celkovou klasifikaci. Raich si připsal první vítězství v nové sezoně a pětatřicáté v kariéře. Díky tomu se dostal na druhé místo celkové klasifikace. Trio českých reprezentantů se do bodované třicítky nedostalo.

Benjamin Raich
Benjamin Raich
Otevřít galerii
 • Benjamin Raich autor: Alessandro Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Carlo Janka, Benjamin Raich, Ted Ligety autor: Luca Bruno, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O neúspěchu Ondřeje Banka, Kryštofa Krýzla a Filipa Trejbala se rozhodlo už v první části. Po ní ztrácel nejlepší z nich Bank na 36. místě 3,65 sekundy a na start slalomu už se nepostavil. Krýzl s Trejbalem slalom nedokončili.

Boje o nejlepší příčky zahájil skvělou jízdou ve slalomu Ital Manfred Mölgg, jenž se díky tomu posunul z 15. příčky až na třetí, o kterou se podělil s Romedem Baumannem z Rakouska. Před nimi skončili už jen další Rakušané Marcel Hirscher a vítězný Raich. Janka výchozí druhé místo k dalšímu úspěchu nevyužil, průběžný lídr po super-G Sandro Viletta se propadl až na sedmé místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.