ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Sprintu v Hochfilzenu kralovaly švédské biatlonistky

Velikost textu:

Hochfilzen (Rakousko) - Sprint Světového poháru biatlonistek na 7,5 kilometru vyhrála v Hochfilzenu Švédka Anna Carin Olofssonová-Zideková před krajankou Helenou Jonssonovou. Ta nadále vede celkovou klasifikaci SP. Až ve třetím individuálním závodě sezony se podařilo bodovat některé z českých reprezentantek. Po jediné chybě na střelnici dojela na 38. místě Magda Rezlerová s mankem dvou minut a 28 sekund.

Švédská biatlonistka Anna Carin Olofssonová-Zideková
Švédská biatlonistka Anna Carin Olofssonová-Zideková
Otevřít galerii
 • Švédská biatlonistka Anna Carin Olofssonová-Zideková autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1296/129580.jpg?1260536705
 • Švédské biatlonistky Helena Jonssonová a Anna Carin Olofssonová-Zideková autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Šestatřicetiletá veteránka Olofssonová získala jubilejní desáté prvenství v SP. V Hochfilzenu se jí tradičně daří, vyhrála tu před čtyřmi lety vytrvalostní závod a o rok později i sprint. Obě Švédky přidaly za hustého sněžení k tradičně rychlému běhu i bezchybnou střelbu a výrazně utekly ostatním soupeřkám, z nichž celkově třetí Ruska Olga Zajcevová ztratila už 50 sekund. Seveřankám to nahrává i před sobotní stíhačkou, do níž vyrazí s odstupy z dnešního závodu.

Ani jednou nemusela na trestný okruh Veronika Zvařičová, její běžecký výkon však stačil jen na 48. pozici. Zdeňka Vejnarová, Barbora Tomešová a Gabriela Soukalová skončily až ve druhé polovině výsledkové listiny.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.