ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Sáblíková byla na 1500 metrů devátá, Erbanová vyhrála divizi B

Velikost textu:

Calgary (Kanada) – Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v závodě světového poháru v Calgary na trati 1500 metrů deváté místo za čas 1:55,44 minuty. Na tuto vzdálenost se jedná o druhý nejlepší čas v kariéře závodnice, která se specializuje především na delší tratě. Sáblíková také v Calgary získala českou kolegyni, která s ní vyrazí na olympiádu do Vancouveru. Účast si zajistila Karolína Erbanová, když na trati 1500 metrů vyhrála závod skupiny B. Zároveň si tak otevřela možnost startovat v příštích pohárových závodech v elitní skupině A.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

Erbanová zaostala za časem Martiny Sáblíkové o pouhých 36 setin. Mladá rychlobruslařka přitom doklouzala po pádu do cíle rukama napřed a pak až nohama, které jsou při měření času rozhodující.

Sáblíková ve svém závodě ztratila 1,09 sekundy na vítěznou Kanaďanku Kristinu Grovesovou, jež triumfovala podruhé za sebou a vede průběžné pořadí SP v jízdách na 1500 metrů. Druhá o pouhých osm setin skončila další domácí závodnice Christine Nesbittová, třetí byla Nizozemka Elma de Vriesová. Sáblíkové patří po Calgary v průběžném pořadí čtvrtá příčka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.