ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

První závod biatlonistů vyhrál Nor Svendsen

Velikost textu:

Östersund (Švédsko) - Úvodní závod Světového poháru biatlonistů ve švédském Östersundu vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen. Na dvacetikilometrové trati doběhl z kvarteta Čechů nejlépe na 13. místě Tomáš Holubec, jenž z dvaceti terčů minul jediný. Bodovali i Michal Šlesingr, Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup. Závod se nepovedl obhájci celkového prvenství a norské legendě Olemu Einaru Björndalenovi, jenž nasbíral pět trestných minut a vůbec nebodoval.

Emil Hegle Svendsen
Emil Hegle Svendsen
Otevřít galerii
 • Emil Hegle Svendsen autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/577/57627.jpg?1229186171
 • Michal Šlesingr autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Individuální závod absolvovali bez trestných minut pouze Ukrajinec Olexander Bilaněnko a Američan Kevin Patzoldt, kteří však vinou pomalejšího běhu přední příčky neatakovali. Svendsena, jenž chyboval jednou, ohrožovali především celkově druhý Američan Tim Burke a bronzový Christoph Sumann z Rakouska. Na závěrečné "stojce" však oba jednou minuli a na silný závěr trojnásobného mistra světa nestačili.

Špatný úvod měl Michal Šlesingr, po třech chybách ale zpřesnil střelbu a vytáhl se na konečné 30. místo. Stejnou úspěšnost měl pětatřicátý Soukup, o jednu chybu méně nasbíral devětadvacátý Moravec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.