ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Obhájkyně Jonssonová začala biatlonovou sezonu vítězstvím

Velikost textu:

Östersund (Švédsko) - Úvodní závod biatlonové sezony v Östersundu vyhrála obhájkyně celkového prvenství ve Světovém poháru Švédka Jonssonová. V závodě na 15 kilometrů pouze jednou minula terč a před svou krajankou Annou Carin Olofssonovou-Zidekovou měla náskok 26 sekund. České reprezentantky se do bodované čtyřicítky nedostaly a tři ze čtyř skončily až na konci první stovky.

Švédská biatlonistka Helena Jonssonová
Švédská biatlonistka Helena Jonssonová

Šesté prvenství v kariéře přihrály Jonssonové i chyby soupeřek na poslední střelbě. Před závěrečnou položkou měla pětadvacetiletá Švédka čtvrtý nejrychlejší čas, zastřílela ale na rozdíl od svých rivalek bezchybně. Naopak dosud vedoucí Olofssonová minula jednou a Němka Julianne Döllová dokonce dvakrát, což ji stálo umístění v první desítce. Olofssonová uhájila druhé místo, bronz získala na úvod sezony Běloruska Darja Domračevová.

Z kvarteta českých biatlonistek střílela solidně Magda Rezlerová, tři chyby v závěrečné "stojce" ji odsoudily na konečné 67. místo se ztrátou více než šesti minut. Barbora Tomešová, Veronika Zvařičová a Zdeňka Vejnarová se seřadily až na konci první stovky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.