ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Česko bude v roce 2012 hostit ME v rychlobruslení

Velikost textu:

Lausanne - Česká republika bude v roce 2012 pořádat mistrovství Evropy v rychlobruslení na krátké dráze. Dějištěm šampionátu, který se uskuteční od 27. do 29. ledna, bude s největší pravděpodobností Mladá Boleslav. "Není to stoprocentně jisté. Vše nyní řešíme. Zvažujeme a jednáme, zda by se akce nekonala v Praze," řekl předseda Českého svazu rychlobruslení Pavel Brada. Nejpravděpodobnější však je, že se ME uskuteční ve středočeském městě, zejména s ohledem na finanční podmínky. Pořádat šampionát v Praze by totiž bylo nákladnější.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
Otevřít galerii
 • Martina Sáblíková autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/80/7907.jpg?1202746281
 • Rychlobruslení zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mezinárodní bruslařská federace (ISU) přidělila Česku pořádání kontinentálního šampionátu na svém pondělním zasedání v Lausanne. V Česku se ME uskuteční poprvé v historii, Mladá Boleslav však v minulosti hostila Světový pohár a juniorské mistrovství Evropy. 

V Lausanne bylo také rozhodnuto o dějišti dalších rychlobruslařských šampionátů pro rok 2012. Martinu Sáblíkovou bude například čekat ME na otevřené dráze v Budapešti, mistrovství světa se uskuteční v Moskvě a světový šampionát na jednotlivých tratích v Heerenveenu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.