ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Záhrobská v Aspenu nedokončila 1. kolo obřího slalomu

Velikost textu:

Aspen (USA) - Česká lyžařka Šárka Záhrobská nedokončila ani druhý obří slalom v této sezoně Světového poháru. V americkém Aspenu vypadla hned v 1. kole a navázala tak na výkon z rakouského Söldenu, kde nedojela do cíle 2. kola. K vítězství v Aspenu má nakročeno Němka Kathrin Hölzlová, která má náskok čtyř desetin sekundy před Rakušankou Kathrin Zettelovou. Záhrobská z dosavadních tří startů v letošním Světovém pohárů dojela do cíle pouze jednou, ve slalomu v Levi byla osmá. V Aspenu spadla v polovině trati a nevyužila toho, že sjezdovku dobře zná a že si jí tam daří. V minulém roce právě v Aspenu získala své dosud jediné vítězství ve světovém poháru, které bude obhajovat v nedělním slalomu.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šárka Záhrobská zdroj: Internet https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/578/57722.jpg?1229263007

Do druhého kola nepostoupila ani devatenáctiletá Tereza Kmochová, jež s odstupem osmi a půl sekundy skončila 54., druhá od konce. 

Dnešní závod se nevyvedl ani Američance Lindsey Vonnové. Dvojnásobná vítězka celkového pořadí Světového poháru zaváhala hned v 1. kole, když se v polovině trati téměř zastavila a dojela do cíle se ztrátou 4,63 vteřiny, což ji stačilo až na 39. příčku. Do druhého kola tak nepostoupila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.