ČTsport

ČTsport
pondělí 12. listopadu 2018 Benedikt

Miller vyhrál sjezd v Kvitfjellu a útočí i na malý glóbus

Velikost textu:

Kvitfjell (Norsko) - Americký lyžař Bode Miller vyhrál druhý sjezd v norském Kvitfjellu a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Při svém jednatřicátém vítězství v seriálu porazil o 40 setin sekundy Švýcara Didiera Cuche, jehož náskok v čele hodnocení sjezdu snížil na pět bodů, což slibuje velké drama ve finále v Bormiu. Vítěz pátečního sjezdu, Ital Werner Heel, dnes skončil překvapivě třetí.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Americký sjezdař byl se svou téměř dokonalou jízdou velmi spokojen. "Oproti pátečnímu závodu už jsem věděl, kde je jaká boule. Projel jsem čistě místa, kde jsem předtím chyboval," uvedl. Miller má na prvním místě Světového poháru po šestém vítězství v sezoně náskok už 165 bodů.

Dosud druhý Rakušan Benjamin Raich se dnes nevešel do jedné z branek a nebodoval. V celkovém pořadí klesl i za Cuche na třetí pozici a na Millera ztrácí už 225 bodů.

"Celkové pořadí je to poslední, co mě při závodech zajímá. Ale sedm závodů před koncem je ještě ve hře hodně bodů a rozhodně nelze Raicha odepisovat," řekl celkový vítěz z roku 2005 Miller.

Důvod k velké radosti měl znovu Heel. Pětadvacetiletý sjezdař, jehož maximem byla až do pátku šestá příčka, v obou závodech skončil na stupních vítězů. "Je tu dobrá sjezdovka, milí lidé a pěkné holky," komentoval s úsměvem své senzační výsledky v Kvitfjellu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.