ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Nepřízeň počasí zajistila Ackermannovi celkový triumf, Kožíšek vybojoval šesté místo

Velikost textu:

Lahti (Finsko) - Německý sdruženář Ronny Ackermann se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru v severské kombinaci. Ke třetímu Křišťálovému globu mu pomohla nepřízeň počasí, kvůli níž musel být zrušen dnešní sprint v Lahti. Třicetiletý Němec má tak dva závody před koncem sezony nedostižný náskok 237 bodů před Američanem Billem Demongem.

Český sprinter Dušan Kožíšek
Český sprinter Dušan Kožíšek

Trojnásobný mistr světa Ackermann kraloval Světovému poháru již v letech 2002 a 2003, od té doby si rekordní čtyři výhry za sebou připsal finský fenomén Hannu Manninen, jemuž se letos vůbec nedaří.

Běžec na lyžích Dušan Kožíšek vybojoval ve sprintu Světového poháru v Lahti stejně jako loni šesté místo a vyrovnal svůj nejlepší individuální výsledek v kariéře. Český reprezentant dnes vyhrál čtvrtfinálový i semifinálový běh volnou technikou. Ve finále doplatil na kolizi soupeřů, kteří ho vytlačili mimo trať, a do bojů o medaile nezasáhl.

Vítězem závodu se stal jednadvacetiletý Nor Anders Glörsen, který prošel vyřazovacími boji bez zaváhání a připsal si druhé vítězství v kariéře. Mezi ženami triumfovala olympijská vítězka ve sprintu Kanaďanka Chandra
Crawfordová. Vedoucí závodnice Světového poháru Fin Virpi Kuitunenová, která ve středu vyhrála sprint klasickou technikou ve Stockholmu, dnes nepostoupila z kvalifikace. 

Nedařilo se ani nejbližšímu pronásledovateli Lukáše Bauera ve Světovém
poháru Renému Sommerfeldtovi. Německý lyžař skončil v kvalifikaci na 36. místě a dál ztrácí na českého běžce 408 bodů. 

V neděli se v Lahti uskuteční závod na 15 km klasickou technikou a Bauer si už může zajistit jako první českých běžec v historii Křišťálový glóbus.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.