ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Rychlobruslařka Pechsteinová neuspěla s odvoláním

Velikost textu:

Lausanne (Švýcarsko) - Německá rychlobruslařka Claudie Pechsteinová neuspěla s odvoláním proti dvouletému trestu za krevní doping. Mezinárodní sportovní arbitráž CAS v Lausanne potvrdila, že pětinásobná olympijská šampionka nesmí závodit a přijde tak o olympiádu ve Vancouveru. Nejúspěšnější německá reprezentantka na zimních olympijských hrách chce svůj případ poslat před Švýcarský federální soud. Ten má právo zvrátit rozhodnutí CAS, neboť arbitráž má sídlo v Lausanne.

Claudia Pechsteinová
Claudia Pechsteinová
Otevřít galerii
 • Claudia Pechsteinová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/614/61350.jpg?1231692717
 • Claudia Pechsteinová zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/967/96665.jpg?1246644919

"Je strašně těžké takové rozhodnutí přijmout. Ale už nejsem šokovaná a beru to, jak to je. Před tribunálem není místo pro sport, ve kterém se tak často volá po fair play," uvedla Pechsteinová.

Sedmatřicetiletá soupeřka české hvězdy Martiny Sáblíkové dostala v červenci dvouletý trest za doping kvůli podezřelým výsledkům krevních testů, ačkoli v jejím těle nebyla nikdy nalezena zakázaná látka.

Rychlobruslařka jakékoli podvádění popírá a snaží se o zrušení trestu, který jí má vypršet 9. února 2011. "Je zcela nepochopitelné, že jsem potrestána bez důkazů," konstatovala Pechsteinová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.