ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Březina je na Kanadské brusli před volnými jízdami pátý

Velikost textu:

Kitchener (Kanada) – Český krasobruslař Michal Březina na Kanadské brusli, závodu seriálu Grand Prix, po krátkém programu drží pátou pozici. V pátečním vystoupení obdržel 71,92 bodu, a vylepšil si tak osobní rekord z Nagana, kde před dvěma týdny obsadil třetí místo. V Kanadě nyní bojuje o postup do prosincového finálového závodu Grand Prix, páté místo by mu k účasti v Tokiu nestačilo.

Michal Březina
Michal Březina

Devatenáctiletý český reprezentant a svěřenec trenérů Petra Starce a Karla Fajfra si v Kitcheneru opět posunul osobní bodové maximum v krátkém programu, když ve srovnání s Naganem utržil o 1,12 bodu více. Pokud by vydrželo současné pořadí závodu, do finále by se nedostal – stejně jako jeho slavnější krajan Tomáš Verner, loňský mistr Evropy.

Před dnešními volnými jízdami vede Američan Jeremy Abbott nad Japoncem Daisukem Takahašim, třetí místo si díky razantnímu zlepšení osobního rekordu nečekaně vyjel Denis Ten z Kazachstánu. Až za Březinou jsou například domácí vicemistr světa Patrick Chan nebo medailisté z letošního evropského šampionátu Samuel Contesti z Itálie a Belgičan Kevin van der Perren.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.