ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

MS juniorů v klasickém lyžování bude v roce 2013 hostit Liberec

Velikost textu:
aktualizováno 15. 11. 2009 23:55

Praha - Mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování bude v roce 2013 hostit Liberec. Svaz lyžařů České republiky (SLČR) požádal o pořadatelství šampionátu nedávno při zasedání rady Mezinárodní lyžařské federace (FIS) v Curychu a s kandidaturou Liberce uspěl i proto, že neměl soupeře. Liberec pořádal letos v únoru mistrovství světa v klasickém lyžování, které však skončilo několika skandály a finanční ztrátou ve výši zhruba 81 milionů korun. "O juniorské mistrovství světa žádný extra zájem není, protože to je rozhodně akce úplně jiného charakteru a kalibru," prohlásil prezident SLČR Lukáš Sobotka.

Závod MS v Liberci ve skiatlonu mužů na 15 km klasicky a 15 km volně.
Závod MS v Liberci ve skiatlonu mužů na 15 km klasicky a 15 km volně.
Otevřít galerii
 • Závod MS v Liberci ve skiatlonu mužů na 15 km klasicky a 15 km volně. autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/669/66843.jpg?1234014484

I proto prý nehrozí finanční ztráta, jako tomu bylo u seniorského mistrovství. "Nepotřebujeme k tomu skoro vůbec žádný marketing, areály jsou hotové a moderní, takže žádná ztráta nehrozí," ujistil Sobotka. Liberecký seniorský šampionát včetně výstavby infrastruktury a sportovišť přišel na více než dvě miliardy z větší části ze státního rozpočtu.

Juniorský šampionát bude organizovat SLČR. "Ještě jsme to úplně neřešili, chceme to dělat my, možná ve spolupráci s někým dalším," prohlásil Sobotka. Ujistil však, že v organizačním výboru nebude nikdo z vedení kolem bývalé běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové, která šéfovala libereckému šampionátu seniorů.

Rozhovor s primátorem Liberce Jiřím Kittnerem
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.