ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Záhrobskou čeká v Levi první slalom

Velikost textu:

Levi (Finsko) - První ostrý test v její parádní disciplíně slalomu čeká ve finském Levi českou sjezdařskou jedničku Šárku Záhrobskou. Úvodní závod napoví hodně o rozložení sil v olympijském roce, vicemistryně světa totiž nebude mít vůbec snadnou úlohu. Na startu budou všechny nejlepší slalomářky uplynulého ročníku, mezi branky se navíc vrací někdejší dvojnásobná vítězka malého křišťálového glóbu za vítězství ve slalomu Rakušanka Marlies Schildová. Vedle Šárky Záhrobské se na startu daleko za polárním kruhem objeví v neděli také trojice českých mužů - Ondřej Bank, Filip Trejbal a Kryštof Krýzl.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/736/73552.jpg?1236960990
 • Kryštof Krýzl autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/683/68299.jpg?1234706017

Záhrobské se sjezdovka na nevysokém kopci v Levi líbí. "Je příjemná. Záleží, jak moc ji organizátoři prolijí vodou," prohlásila. Horní polovina trati je po rovině, v polovině čeká sjezdařky prudký úsek a dojezd do cíle opět spíše po mírném sklonu.

Záhrobské, která letos jezdí poprvé bez svého otce, úvodní závod sezony před třemi týdny v Söldenu úplně nevyšel. V obřím slalomu vypadla v druhém kole, přesto byla s výkonem spokojená. Několik dní v rakouském středisku využívala dobré podmínky a trénovala, v přípravě nevynechala ani halu v německém Wittenburgu, neboť venku napadl sníh, který není pro kvalitní trénink sjezdařů moc vhodný.

Druhé ženě loňského pořadí Světového poháru ve slalomu neubyla žádná soupeřka, ba naopak. Schildová si loni zlomila nohu, vynechala celou sezonu a dokonce uvažovala o ukončení kariéry, ale v olympijské sezoně se vrátila. Silná bude obhájkyně prvenství v hodnocení slalomu Maria Rieschová i vítězka celkového pořadí SP Američanka Lindsay Vonnová. Obzvlášť v Levi se bude chtít vytáhnout domácí hvězda Tanja Poutiainenová, ambice mají i Rakušanky Kathrin Zettelová a Nicole Hospová, kterým se loni úplně nevedlo. Počítat se musí i se Slovenkou Veronikou Zuzulovou.

V Levi pojedou svůj první slalom sezony také muži, na startu ale nebude celkový vítěz SP a trojnásobný mistr světa Nor Aksel Lund Svindal, který se stále úplně nezotavil z měsíc starého zranění nohy. Zůstal kvůli regeneraci v Miami a věří, že se do lyžařského kolotoče vrátí 28. listopadu v Lake Louise.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.