ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Oblečení pro ZOH předváděl i krasobruslař Verner

Velikost textu:

Praha - Jedinečné bude oblečení české výpravy na olympijských hrách ve Vancouveru. Na vývoji kolekce české firmy Alpine Pro, která byla dnes představena na přehlídce v pražském divadle La Fabrique, se podíleli mimo jiné i bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a krasobruslař Tomáš Verner, který dokonce část oblečení na molu večer osobně předvedl. Kolekce je po designové i funkční stránce vyrobena českým sportovcům přímo na míru, ale specifikem oblečení je, že jeho část s pěti kruhy si poprvé v historii Českého olympijského týmu budou moci od 4. listopadu koupit také fanoušci.

Kolekce oblečení pro ZOH 2010
Kolekce oblečení pro ZOH 2010
Otevřít galerii
 • Kolekce oblečení pro ZOH 2010 autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1214/121382.jpg?1257282937
 • Krasobruslař Tomáš Verner představuje oblečení pro ZOH 2010 autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Globálního sponzora ČOV, firmu Adidas, vystřídal po mnoha letech v novém čtyřletém olympijském cyklu ryze český výrobce oblečení. Ten sáhl nejen k tradičním funkčním materiálům, ale také k látkám z kukuřice nebo kávy, které jsou šetrné k životnímu prostředí. "Snažili jsme se, aby materiály měly hlavně ideální vlastnosti. Aby bylo (oblečení) komfortní při nošení a látky měly ekologický původ," uvedl ředitel výroby Alpine Pro Václav Hrbek.

Tomáš Verner:

"Tohle je cesta. Máme jednu z nejhezčích kolekcí, co jsem kdy viděl."

Představení kolekce oblečení pro ZOH

Červenomodrobílé barvy se na oblečení nápaditě prolínají v olympijských kruzích. Je jisté, že žádná jiná výprava takové svršky mít ve Vancouveru nebude. "Jsem nadšen tím, že jsme se posunuli od konzervativního pojetí z předchozích olympiád. Je to netradiční design, který ctí národní barvy a je nápaditý," řekl šéf české mise v Kanadě František Dvořák.

Kolekce, která se vyráběla zčásti v Česku a zčásti v Číně, se skládá z 31 položek. Hlavní částí je nástupový set a reprezentační set, v kterém si sportovci vedle pohybu po olympijské vesnici budou chodit případně i pro medaile.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.