ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Skeetař Sychra byl ve finále Světového poháru pátý

Velikost textu:

Peking - Skeetař Jan Sychra obsadil ve finále Světového poháru v Pekingu pátou pozici. Davidu Kosteleckému se v místě jeho loňského olympijského triumfu v disciplíně trap příliš nedařilo a zůstal za branami finále. Klasifikován byl na devátém místě. Vítěz květnového závodu SP v Mnichově Sychra se na páté příčce držel prakticky nepřetržitě po oba dny, které soutěže ve skeetu a trapu trvají. V základní části nastřílel čtyřicetiletý reprezentant 120 bodů, ve finále přidal dalších 20 a od rozstřelu o třetí pozici ho dělily dva body.

Jan Sychra
Jan Sychra
Otevřít galerii
 • Jan Sychra zdroj: jan-sychra.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • David Kostelecký autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/355/35469.jpg?1218356296

Součtem 145 terčů zvítězil Francouz Anthony Terras, jenž o dva body porazil olympijského šampiona právě z této střelnice a letošního mistra světa Vincenta Hancocka. Bod za zázračným dítětem z USA skončil Jorgos Achilleos z Kypru, který v rozstřelu o bronz na osmé položce zdolal Nora Toreho Brovolda.

Kosteleckému se nedařilo

Čtyřiatřicetiletý Kostelecký tentokrát na střelnici v Pekingu neuspěl a kvalifikačním výkonem 104 zůstal pět bodů za šestičlenným finále. Olympijskému šampionovi se nevydařila především čtvrtá série, v níž netrefil sedm terčů. 

Na vítězství z Pekingu tentokrát dosáhl vítěz z her v Atlantě a Sydney Michael Diamond, jenž loni pod pěti kruhy skončil čtvrtý. Za Australanem, který zaznamenal výkon 134 bodů, skončili Italové Massimo Fabbrizi a Giovanni Pellielo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.