ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Krasobruslař Verner skončil na Velké ceně Paříže druhý

Velikost textu:

Paříž - Krasobruslař Tomáš Verner obsadil při svém prvním startu v olympijské sezoně druhé místo v pařížském závodě Grand Prix. Trofej Erika Bomparda vyhrál Japonec Nobunari Oda, který českého vítěze krátkého programu předčil ve volné jízdě. Oda po pátku zaostával za Vernerem o necelé dva body, dnes však na své třetí prvenství v Grand Prix zaútočil velmi razantně. Zajel nejlepší volnou jízdu v životě, dostal za ni 163,33 bodu a celkově třiadvacetiletého českého protivníka porazil rozdílem 12,5 bodu.

Tomáš Verner
Tomáš Verner
Otevřít galerii
 • Tomáš Verner zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/759/75857.jpg?1238030056
 • Tomáš Verner autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Také Verner útočil na své bodové maximum, nejvyšší celkovou známku má jen o necelé tři body lepší. Druhým místem z Paříže opět potvrdil, že ve Vancouveru bude patřit k českým medailovým nadějím. Třetí skončil juniorský mistr světa Adam Rippon z USA, až čtvrtý byl domácí Brian Joubert, úřadující evropský šampion.

Verner, mistr Evropy z roku 2008 a čtvrtý muž z letošního světového šampionátu v Los Angeles, představil ve francouzské metropoli nové programy, které si pro olympijskou sezonu připravil. Oba jsou na filmové motivy - krátký program na hudbu z Řeka Zorby, volná jízda na soundtrack z Kmotra.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.