ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Biatlonista Šlesingr skončil na mistrovství Evropy ve stíhacím závodu čtvrtý

Velikost textu:

Nové Město na Moravě - Při třetím startu na mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě skončil český biatlonista Michal Šlesingr poprvé bez medaile. Ve stíhacím závodu dnes vybojoval čtvrtou pozici za trojicí ruských reprezentantů, titul získal Sergej Konovalov. Od medaile dělilo Šlesingra, který již získal stříbro ve vytrvalostním závodu a bronz ve sprintu, po pěti chybách při střelbě vestoje 44 sekund.

Biatlonista Michal Šlesingr
Biatlonista Michal Šlesingr

Stíhací závod nabídl drama. V první polovině po dvou střelbách vleže
vybíhal ze stadionu první Šlesingr, jenž ani jednou nechybil. O pouhých 0,5 sekundy za ním byl Nor Stian Eckhoff. Ovšem rozhodnutí padlo až v druhé části závodu. Střelba vestoje nevyšla Šlesingrovi, na němž se projevila i velká únava po náročném programu.

"Od medaile jsem nebyl daleko, střelba vestoje mi ale vůbec nevyšla, ve
větru jsem se trápil. Moc šetřit jsem se nemohl, jel jsem závěr naplno.
Čtvrté místo beru jako úspěch," uvedl Šlesingr. Eckhoff minul sedm terčů a navzdory dobrému běhu se propadl až na šesté místo.

V posledním okruhu už mířil za vítězstvím Konovalov, jenž mohl do cíle v
klidu běžet s ruskou vlajkou v ruce. "V dnešních těžkých podmínkách byl
závod loterií. Rozhodla moje dobrá střelba," uvedl čtyřiatřicetiletý šampion, jenž před čtyřmi lety na mistrovství světa v Oberhofu vybojoval bronz v závodě s hromadným startem, ale pak se ze špičky vytratil.

Všichni tři zbývající čeští závodníci si oproti pátečnímu sprintu polepšili. Ondřej Moravec v úvodních dvou položkách vleže ani jednou neminul, ale šest chyb v dalších dvou střelbách jej z první desítky odsunulo až na 22. místo. Zdeněk Vítek s pěti chybami obsadil 27. pozici. Roman Dostál střílel hodně nepřesně a skončil na 38. místě.

"Hodně jsme zvažovali, zda má dnes Šlesingr po náročném programu nastoupit. Po sprintu měl ale slibnou pozici a čtvrté místo považuji za pěkný výsledek. Škoda, že Moravec nezvládl závěrečné dvě střelecké položky, jinak mohl být náš výsledek ještě lepší," řekl trenér Vlastimil Vávra.

Výsledky - stíhací závod:
Muži (12,5 km): 1. Konovalov 39:15,3 (3), 2. Gusev -16,4 (5), 3. Maximov (všichni Rus.) -26,4 (2), 4. Šlesingr (ČR) -1:10,6 (5), 5. Pryma (Ukr.) -1:19,0 (5), 6. Eckhoff (Nor.) -1:37,1 (7),... 22. Moravec -3:30,1 (6), 27. Vítek -4:10,9 (5), 38. Dostál (všichni ČR) -6:49,1 (9).

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.