ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Slalomářka Záhrobská vstupuje do olympijské sezony bez otce

Velikost textu:

Praha - Nejlepší česká sjezdařka Šárka Záhrobská už netrénuje se svým otcem Petrem Záhrobským. Na olympijskou sezonu se vicemistryně světa ve slalomu z uplynulé sezony připravuje pod vedením čtyřčlenného týmu. "Otec se dál bude věnovat mému bratrovi. Petr měl vynikající sezonu a domluvili jsme se, že se (otec) bude věnovat jemu, protože v současné době mu může dát více než mně," řekla Záhrobská.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/675/67410.jpg?1234292279
 • Šárka Záhrobská autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Čtyřiadvacetiletá slalomářka se na sezonu s vrcholem na olympijských hrách ve Vancouveru 2010 připravuje tak jako dosud pod vedením kondičního trenéra Antonína Stracha. Tým doplňují asistenti Miloš Machytka, Pavel Kubričan a fyzioterapeutka Dita Schönfeldová.

"Petrovi jsem se věnoval podstatně méně, mám vůči němu určitý dluh a je čas mu to začít splácet," řekl Záhrobský, který by měl nadále zaštiťovat celý tým nazvaný Ski klub Krkonoš.

Reportáž Zuzany Kalátové

Otec Záhrobský dceru vedl od jednoho úspěchu k druhému. Záhrobská se pod jeho vedením stala žákovskou i juniorskou mistryní světa a ve slalomu už má doma kompletní sbírku světových medailí. Bronzovou přivezla ze St. Catariny 2005, nejcennější zlatou získala předloni ve švédském Aare a letos si dojela ve Val d'Isere pro stříbro. Záhrobské ve sbírce zatím chybí olympijská medaile, ve slalomu Světového poháru triumfovala jednou - v listopadu 2008 v Aspenu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.