ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Lukáš Bauer dojel v Liberci druhý, zvítězil Francouz Gaillard

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2008 12:30

Liberec - Lukáš Bauer skončil druhý v dnešním závodu Světového poháru v běhu na lyžích v Liberci. Zvýšil tak svůj náskok v čele průběžného pořadí seriálu. Na trati dlouhé 11,4 kilometru zvítězil s náskokem 12 sekund Francouz Jean Marc Gaillard. Další český závodník Martin Koukal obsadil jedenácté a Martin Jakš třinácté místo.

Lukáš Bauer na startu libereckého závodu, ve kterém nakonec skončil druhý a zvýšil tak svůj náskok v celkovém pořadí světového poháru.
Lukáš Bauer na startu libereckého závodu, ve kterém nakonec skončil druhý a zvýšil tak svůj náskok v celkovém pořadí světového poháru.

Po prvním kilometru závodu byl Bauer třetí a hned od začátku prokazoval, že je letos stále ve skvělé formě. Od druhého mezičasu na třetím kilometru jel druhý jen těsně za švédským závodníkem Andersem Södergrenem. V polovině trati byl pak rychlejší než domácí závodník pouze Gaillard, na kterého Bauer na devátém kilometru ztrácel čtyři sekundy. Manko na Francouze se už českému lyžaři stáhnout nepodařilo. "Ale musím být spokojený," řekl novinářům bezprostředně po závodu Bauer.

Trať byla podle Bauera díky mrazu lepší než o den dříve. "Možná měl Gaillard trochu výhodu, že jel na začátku, ale rozhodně jsem kvůli tomu neprohrál," upozornil Bauer na skutečnost, že povrch se v průběhu závodu zpomaloval. "Věděl jsem celý závod, že jede vpředu, ale netušil jsem, kdo tam je. Ale seriál ještě není hotový," dodal český lyžař.

Bauerův největší soupeř v boji o celkové vítězství v SP René Sommerfeldt z Německa byl dvanáctý, a na Bauera tak nyní ztrácí 353 bodů. "Lukáš má velký náskok, a jestli zůstane zdravý, nebude mít velký problém pohár celkově vyhrát," prohlásil Němec. "Jsem na něj pyšný, protože před dvěma lety jsme spolu trénovali. Zaslouží si to, protože trénuje tvrdě, a dosud ho pořád ničilo zdraví," uvedl. Třetí muž SP Nor Hetland do Liberce nepřijel.

Další z českých závodníků na trati Martin Jakš začal volněji, ale v průběhu závodu zrychloval. Nakonec za vítězem zaostal o necelou minutu stejně jako Martin Koukal, který rovněž v závěru přidal. "Byla to hodně těžká trať, nahoru dolů, nebylo si kde odpočinout. Kolem desítky to je dobrý výsledek, ale nemělo to šťávu, tahal jsem nohy," hodnotil svůj závod Koukal.

Gaillard je v širší světové špičce stálicí, ale na stupně vítězů dosáhl pouze jednou - loni ve štafetě v Davosu, kde byli Francouzi třetí. Dnešní první místo je pro něj prvním sólovým vítězstvím v kariéře, dosud byl nejlépe dvakrát pátý. "Je to bláznivé porazit takové závodníky. Dneska jsem měl nejlepší den v kariéře," prohlásil vítěz.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.