ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Jirásek podepsal přihlášku na olympiádu ve Vancouveru

Velikost textu:
aktualizováno 22. 4. 2009 15:02

Praha - Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Milan Jirásek na plénu tuzemského vrcholného sportovního orgánu podepsal přihlášku na zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010. Jednalo se sice o formální úkon, čeští sportovci by však bez něho nemohli v Kanadě závodit. Formulář, který podepsal také předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge, musí být odeslán do sídla MOV do poloviny května.

Milan Jirásek
Milan Jirásek
Otevřít galerii
 • Milan Jirásek https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo olympijských her ve Vancouveru zdroj: vancouver2010.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Šéfem kanadské olympijské mise bude opět místopředseda ČOV pro sport František Dvořák, jeho zástupcem sportovní ředitel Jan Hrdina. Organizační tým pro Vancouver má dvanáct členů a bude zodpovídat za administrativní, organizační a technické zabezpečení české výpravy.


"Podle dosavadních výsledků tam určitě pojedeme s vysokými ambicemi. Olympijské hry v Pekingu nás naučily jedno čínské přísloví: 'Buď připraven na nejhorší, ale doufej v nejlepší.' My budeme pracovat tak, abychom připravili pro výpravu ty nejlepší podmínky," prohlásil při podpisu přihlášky Jirásek.

Maskoti ZOH ve Vancouveru
Maskoti ZOH ve Vancouveru
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.