ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Bauer se vrátil do Světového poháru a vyhrál v Estonsku

Velikost textu:

Otepää - Běžec na lyžích Lukáš Bauer vyhrál v estonském Otepää závod na 15 kilometrů klasickou technikou a zvýšil svůj náskok v čele Světového poháru, do kterého se vrátil po nemoci. Český reprezentant dnes zvítězil s náskokem téměř 14 sekund před domácím Jaakem Maem. Tři kilometry před cílem měl k dobru dokonce 22 sekund, ale v závěru na estonského lyžaře něco ztratil. Třetí doběhl Fin Ville Nousiainen. Bauer vyhrál včetně triumfu na Tour de Ski šestý závod Světového poháru v kariéře.

Češký běžec na lyžích
Češký běžec na lyžích

Body si dnes připsali i další dva čeští závodníci. Těsně za elitní desítkou skončil Martin Jakš a devětadvacátý Jiří Magál. Počasí v Otepää lyžařům nepřálo. Závodníci běželi na rozbředlém sněhu navezeném na trať. Nejprve proto startovala takzvaná červená skupina elitních 30 běžců, kterou uzavíral Bauer. Po nich se vydali do stopy další. 
    
I když minulý měsíc Bauera dvakrát skolila nemoc, potvrdil dnes pozici vedoucího muže hodnocení SP. Před odletem do Estonska přitom Bauer řekl, že bude spokojený s umístěním do patnácté pozice.

Po seriálu osmi závodů Tour de Ski na přelomu roku, který s přehledem vyhrál, ulehl Bauer poprvé. Bral antibiotika. Pak odjel trénovat na Mísečky a dostával se zpět do vrcholné formy. Jenže viróza ho opět skolila. Povolení odjet na další závody dostal od doktora Koldovského až ve středu večer. "Každopádně ten návrat k závodění je příjemný," radoval se Bauer.

V neděli je v Estonsku na programu sprint klasicky, potom se běžci přesunou na pokračování SP do Liberce. 

Výsledky 

Muži - 15 km klasickou technikou

1. Bauer (ČR) 39:29,4, 2. Mae (Est.) -13,7, 3. Nousiainen (Fin.) -1:05,2,
4. Veerpalu (Est.) -1:10,8, 5. Hjelmeset -1:14,4, 6. Svartedal (oba Nor.) -1:17,2, 7. Södergren (Švéd.) -1:23,5, 8. Cologna (Švýc.) -1:32,8, 9.
Filbrich (Něm.) -1:36,1, 10. Vittoz (Fr.) -1:45,0, ...11. Jakš -1:54,5, 29.
Magál (oba ČR) -2:43,7. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.