ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Čeští curleři se na olympiádu neprobojovali

Velikost textu:

Moncton (Kanada) - Čeští curleři skončili na mistrovství světa v kanadském Monctonu na děleném desátém místě, čímž při druhé účasti na světovém šampionátu o dvě pozice vylepšili své minulé umístění. I přes nejlepší výsledek v historii je ovšem jisté, že se za rok nezúčastní zimních olympijských her ve Vancouveru. Tým skipa Jiřího Snítila zakončil svoji účast na MS čtvrteční prohrou s USA 6:7 až v nastaveném desátém endu. Celkově si na konto připsal tři výhry, mimo jiné i nad favorizovaným Skotskem. O desáté místo se Češi v konečném pořadí podělili s celkem Japonska.

Český curlingový tým
Český curlingový tým
Otevřít galerii
 • Český curlingový tým autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Curling autor: MORRY GASH, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V olympijském žebříčku, do kterého se započítávaly výsledky z uplynulých tří mistrovství světa, skončili Češi třináctí. Do Vancouveru postoupilo deset týmů: Kanada, Německo, USA, Velká Británie, Francie, Norsko, Švýcarsko, Švédsko, Dánsko a Čína.

O titul se v Kanadě v semifinále utká podle očekávání favorizovaný domácí tým, kterému v Monctonu fandil i premiér země javorového listu Stephen Harper. Zlato se obhájcům titulu pokusí sebrat Skotsko, které jako jediné dokázalo Kanadu porazit v základní části, a vítězové dodatečných zápasů play off USA - Norsko a Švýcarsko - Německo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.