ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Poslední mužský biatlon sezony vyhrál Rakušan Eder

Velikost textu:

Chanty Mansijsk (Rusko) - Rakouský biatlonista Simon Eder vyhrál poslední závod sezony, kterým byla patnáctikilometrová trať s hromadným startem v Chanty Mansijsku. Šestadvacetiletý závodník porazil o 12 sekund krajana Dominika Landertingera, jenž si zajistil dílčí prvenství v disciplíně. Na celkového vítěze hodnocení SP Oleho Einara Björndalena dnes zbylo třetí místo.

Biatlonová střelnice
Biatlonová střelnice
Otevřít galerii
 • Biatlonová střelnice zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/14/1308.jpg?1199804381
 • Michal Šlesingr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/78/7733.jpg?1202573412

Michal Šlesingr jako jediný český zástupce v třicítce nejlepších z hodnocení SP, která měla možnost postavit se na start, minul hned na úvod dva terče a pohyboval se v samém závěru pole. Nakonec Šlesingr obsadil po absolvování celkem čtyř trestných okruhů 21. místo. V konečném hodnocení mu patří dvacátá příčka.

Eder potvrdil skvělou formu posledních dnů a vyhrál závod SP vůbec poprvé v kariéře. Minulý týden obsadil dvakrát druhé a jednou třetí místo v Trondheimu. Dnes své soupeře zničil především na střelnici, kde své položky absolvoval velmi rychle a navíc jako jediný se stoprocentní úspěšností.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.