ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Na Ještědu opět úřadoval vítr - skokanská kvalifikace byla přeložena na pátek

Velikost textu:

Liberec - Kvalifikace na závody Světového poháru ve skocích
na lyžích v Liberci byla přeložena na páteční dopoledne. Důvodem je silný vítr, který dnes znemožnil skokanům vyjet do stopy na velkém můstku na Ještědu. O účast v padesátičlenném poli pro první kolo se bude bojovat v pátek od 11:00, trénink začne o hodinu a čtvrt dříve. Start závodu je
připraven podle původního plánu na 16:30.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

    Odpolední tréninkové kolo na Ještědu absolvovalo jen několik závodníků, posléze jury skoky zastavila a posunula na 16:45. Kolem páté hodiny se na setkání kapitánů týmů rozhodlo, že se kvůli nestabilním povětrnostním podmínkám bude skákat až v pátek i kvůli lepší předpovědi.
    "Je to nepříjemné, když se mění program, ale kvůli bezpečnosti je lepší, že budeme skákat až ráno a bez větru. Alespoň si odpočinu," prohlásil vedoucí muž Světového poháru Rakušan Thomas Morgenstern.
    Do kvalifikace nastoupí desítka Čechů z výběru koučů Richarda Schallerta a Matjaze Župana, v níž jsou Roman Koudelka, Jakub Janda, Antonín Hájek, Jan Matura, Ondřej Vaculík, Čestmír Kožíšek, Jiří Mazoch, Martin Cikl, Lukáš Hlava a Borek Sedlák. V týmu není z výkonnostních důvodů Jan Mazoch, který se loni vrátil ke skokům po těžkém pádu v Zakopaném.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.