ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Novotný triumfoval ve snowboardcrossu podruhé v kariéře

Velikost textu:

Valmalenco (Itálie) - Český reprezentant Michal Novotný vyhrál závěrečný závod Světového poháru ve snowboardcrossu. V italském Valmalenku byl nejrychlejší podruhé v kariéře. V celkovém hodnocení seriálu v této olympijské disciplíně obsadil čtvrtou pozici, což je jeho nejlepší výsledek. Novotný se na stupně vítězů ve Světovém poháru prosadil potřetí v životě.

Michal Novotný
Michal Novotný
Otevřít galerii
 • Michal Novotný zdroj: www.michalnovotny.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/749/74826.jpg?1237558141
 • Start snowboardcrossu zdroj: www.michalnovotny.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/749/74827.jpg?1237558220

Na druhém místě dnes skončil Američan Nick Baumgartner, bronzový medailista z mistrovství světa, třetí byl Němec David Speiser. Další z českých reprezentantů David Bakeš obsadil 29. místo.

Poprvé Michal Novotný vyhrál jako vůbec první český snowboardista závod Světového poháru v roce 2006 v japonském Furanu, letos byl na začátku roku druhý v rakouském Bad Gasteinu. Do desítky se v SP dostal pojedenácté a dosud jeho nejlepším výsledkem v celkovém pořadí SP bylo 14. místo v minulé sezoně.

Třináctý muž z olympijských her v Turíně vyhrál svou první osmifinálovou rozjížďku. Do finálového závodu Světového poháru totiž automaticky postoupilo 32 závodníků podle pořadí v seriálu. V druhé jízdě Novotného zdolal pouze Robert Fagan z Kanady, kterému však český závodník porážku v semifinále oplatil, a na jeho úkor postoupil do bojů o medaile z druhé pozice za Speiserem. I jeho pak český snowboardista ve finále předčil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.