ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Biatlonovou premiéru v Trondheimu ovládli Greis a Zajcevová

Velikost textu:
aktualizováno 19. 3. 2009 17:11

Trondheim (Norsko) - První biatlonové závody Světového poháru v novém areálu v norském Trondheimu vyhráli trojnásobný olympijský vítěz z Turína Michael Greis a trojnásobná mistryně světa z Pchjongčchangu Olga Zajcevová. Ve sprintu žen na 7,5 kilometru obsadila dvanácté místo Magda Rezlerová a vyrovnala své nejlepší umístění v kariéře.

Německý biatlonista Michael Greis
Německý biatlonista Michael Greis
Otevřít galerii
 • Německý biatlonista Michael Greis autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Olga Zajcevová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/697/69611.jpg?1235221545

Šestadvacetiletá Češka netrefila jeden terč při střelbě vestoje a za bezchybnou Ruskou Zajcevovou zaostala o necelou minutu. Druhé místo obsadila Švédka Helena Jonssonová a upevnila si vedení v SP. 

Do sobotního stíhacího závodu postoupila ještě Veronika Vítková, jež se čtyřmi trestnými okruhy doběhla dvaačtyřicátá. Zdenka Vejnarová skončila na 65. místě. 

Mužský sprint na 10 km vyhrál Němec Greis před domácím Ole Einarem Björndalenem, jenž díky tomu sesadil z prvního místa průběžného pořadí seriálu Poláka Tomasze Sikoru.


Z šestice českých reprezentantů bodovali 22. Tomáš Holubec, 25. Michal Šlesingr a 36. Jaroslav Soukup, kteří kvůli chybě na střelnici absolvovali navíc jeden trestný okruh. Do sobotní stíhačky postoupili ještě Zdeněk Vítek (45.) a Roman Dostál (58.), kteří shodně minuli třikrát. Zklamáním skončil závod pro Ondřeje Moravce, jenž pokazil dvě střely a skončil až devětasedmdesátý. 

Dvaatřicetiletý Greis zvítězil díky druhému nejrychlejšímu běhu a bezchybné střelbě. Björndalena, který absolvoval jeden trestný okruh, porazil o 18,3 sekundy. Třetí místo obsadil Rakušan Simon Eder s více než půlminutovou ztrátou.

Ole Einar Björndalen
Ole Einar Björndalen
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.