ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Kraus byl v závodu SP skikrosu devátý, nejhůře v sezoně

Velikost textu:

Meiringen (Švýcarsko) - Skikrosař Tomáš Kraus ve druhém závodě za sebou neprošel do semifinále a v dnešním osmém dílu Světového poháru ve švýcarském Meiringenu obsadil až deváté místo. Pětatřicetiletý lyžař i po nejhorším výsledku v sezoně vede průběžné pořadí seriálu, jeho náskok před Kanaďanem Christopherem Delboskem se snížil na 44 bodů. Do konce sezony zbývají 2 závody.

Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
Otevřít galerii
 • Tomáš Kraus autor: Radek Smekal https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/53/5265.jpg?1200862030
 • Tomáš Kraus autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/83/8248.jpg?1202919375

Kraus byl letos až do mistrovství světa nejhůře pátý, ale před dvěma týdny na šampionátu v Inawaširu nečekaně vypadl už v prvním kole. Dnes sice po osmém místu v kvalifikaci postoupil do čtvrtfinále, v něm ale obsadil poslední místo.

V rozjížďce prohrál jak s Delboskem, tak se svým bývalým reprezentačním kolegou Stanleym Hayerem, který již startuje za rodnou Kanadu. Edmontonský rodák skončil třetí a ani on do semifinále neprošel.

Závod vyhrál domácí lyžař Andreas Steffen před Delboskem, jenž tak stáhl svůj odstup na Krause. Další souboj o celkové prvenství je na programu už v neděli, kdy skikrosaře čeká na stejném místě náhradní závod za čtvrteční podnik v Grindelwaldu, který byl kvůli špatné viditelnosti a terénu zrušen.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.