ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Klasifikaci obřího slalomu vyhrála Finka Poutiainenová

Velikost textu:

Aare (Švédsko) - Finská lyžařka Tanja Poutiainenová získala poslední glóbus sezony za hodnocení obřího slalomu Světového poháru. V dnešním finále seriálu v Aare skončila druhá za vítěznou Tinou Mazeovou a sesadila z čela hodnocení průběžně vedoucí Kathrin Zettelovou z Rakouska. Česká reprezentantka Šárka Záhrobská se se sezonou rozloučila 22. místem, za něž se ve finále body neudělovaly.

Vítězka malého křišťálového glóbu za obří slalom Tanja Poutiainenová
Vítězka malého křišťálového glóbu za obří slalom Tanja Poutiainenová

Mazeová vyhrála poslední ženský závod ročníku s velkým náskokem 1,12 sekundy před Poutiainenovou, pro niž mělo druhé místo cenu zlata. Díky němu totiž potřetí v kariéře získala malý glóbus za hodnocení disciplín SP, přičemž Zettelovou porazila těsně o sedm bodů. Rakouská mistryně světa v superkombinaci závěrečný závod nezvládla a obsadila až osmou pozici.

Sedmadvacetiletá Poutiainenová přidala dnešní glóbus ke svým dvěma ze sezony 2004/05, které získala za celkové hodnocení slalomu a obřího slalomu. Druhá nejlepší slalomářka této sezony Záhrobská, která v pátek obsadila v Aare ve své parádní disciplíně třetí místo, se dnes o šanci na body připravila už v prvním kole. V horní části trati totiž chybovala, téměř se zastavila a patřila jí až 22. příčka. Svou pozici už v druhém kole nevylepšila, přičemž za patnáctou, poslední bodovanou pozicí zaostala o více než sekundu.

Čtyřiadvacetiletá Záhrobská tak obsadila v celkovém hodnocení SP dvanácté místo ze ziskem 582 bodů. Velký glóbus si již dříve zajistila Američanka Lindsey Vonnová, jež dnes v prvním kole upadla a závod nedokončila.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.