ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Švýcar Cuche získal křišťálový globus za obří slalom

Velikost textu:

Aare (Švédsko) - Švýcarský lyžař Didier Cuche vyhrál hodnocení obřího slalomu v této sezoně Světového poháru. Pomohlo mu k tomu třetí místo v dnešním závěrečném závodě v Aare. Ten vyhrál Rakušan Benjamin Raich a bude v sobotním slalomu bojovat o celkové prvenství v seriálu s dosud vedoucím Akselem Lundem Svindalem z Norska, jenž má náskok pouhých dvou bodů.

Didier Cuche se svou trofejí
Didier Cuche se svou trofejí
Otevřít galerii
 • Didier Cuche se svou trofejí autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Didier Cuche autor: Sergej Ponomarev, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/669/66861.jpg?1234022422

Raich si vypracoval rozhodující náskok už v prvním kole. Ve své druhé jízdě se dokázal vyrovnat s hustým sněžením, které trápilo jezdce ze samotného závěru startovní listiny. V součtu obou kol předstihl druhého Teda Ligetyho z USA o 13 setin.

Přestože Raichovi unikl malý glóbus za obří slalom o 12 bodů, má velkou šanci vyhrát podruhé v kariéře celý Světový pohár. Před závěrečným slalomem ztrácí rakouský specialista na točivé disciplíny dva body na Svindala, jenž dnes 19. místem nebodoval. Teoretickou šanci má také třetí Cuche, musel by ale závod vyhrát a jeho dva konkurenti vyjít naprázdno.

Zkušený Švýcar svůj boj ale vyhrál už dnes, když se musel v prvním kole obejít bez jedné hůlky, která mu vypadla na startu. I tak dokázal zajet třetí nejrychlejší jízdu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.